Nawigacja

Nazwa użytkownika

Aktualizacja serwisu my.oodo.pl

Serwis my.oodo.pl został właśnie zaktualizowany do nowej wersji! W tym dużym uaktualnieniu znajdzie się głównie moduł generatora klauzul informacyjnych. Dzięki niemu będzie można:

• wygenerować klauzulę informacyjną zgodną z art. 13/14 RODO dla jednej lub wielu czynności przetwarzania danych z rejestru czynności przetwarzania. Narzędzie zadba o przeanalizowanie zbioru zadanej części zbioru danych i o zamieszczenie (lub nie) wymaganych informacji, bo jak wiemy wiele z informacji podaje się warunkowo. Cała treść generowana jest dynamicznie. Zmiany w rejestrze automatycznie uwzględniane są w klauzuli, więc po zmianach w zbiorze danych nie trzeba dbać o spójność ślęcząc nad dokumentami i aktualizować dystrybucji w całej firmie - to wielka oszczędność czasu, pracy i pieniędzy!
• stworzyć link do klauzuli informacyjnej dla swoich klientów umieszczonej w serwisie my.oodo.pl. Link można podawać w mailingu, smsach, gdziekolwiek. Oto przykład: https://my.oodo.pl/pl/u/bg/k/klauzula-przyklad
• można także wygenerować kod do umieszczenia klauzuli na swojej stronie www. Integracja jest bardzo prosta - podobna do integracji innych narzędzi (np. Google Analytics). Wystarczy do swojej strony wkleić krótki kod. Autoryzacja domen odbywa się w oparciu o mechanizmy CORS. Oto przykład integracji: https://tots.pl/my-oodo-pl-integration.php
• dodać do klauzuli niestandardowy tytuł, wstęp i zakończenie - edytowane w wygodnym edytorze WYSIWYG. Ustawić język klauzuli, tryb z domyślnym CSS lub ustawić własny CSS oraz ustawić inne opcje.
• wygenerować klauzulę w formacie PDF. Dla siebie - jeśli nasze procesy są oparte o dokumenty PDF. Lub dla Klienta - który też może sobie wygenerować PDFa dla własnych potrzeb. Oto przykład: https://my.oodo.pl/pl/u/bg/k/klauzula-przyklad?pdf=1

W uaktualnieniu znalazło się także wiele innych poprawek oraz nowości. Serwis my.oodo.pl jest nadal w wersji alfa i jest całkowicie darmowy. Zachęcam do przetestowania i podzielenia się ze mną opinią!

Jeśli chciałbyś wdrożyć narzędzie u siebie ale nie wiesz jak się za to zabrać, to napisz do mnie lub zadzwoń. Doradzę Ci zupełnie za darmo :)